sobota, 26 marca 2011

Odrzuty

Karmię się resztkami dnia. Wcieram delikatnie smutek w umysł. Ckliwość nastroju potęguję do rangi twardego narkotyku, rozprowadzając go emocjonalnie po obojętnym ciele.
Chciałbym doznać niewiele. Na moment teraźniejszy marzy mi się drożdżówka z serem kupiona w sklepie na rogu u pani Bożenki. A także rzut okiem na matkę krzątającą się w kuchni między filiżanką kawy a kolejną krzyżówką oraz kilka słów do ojca siedzącego w zadumie nad Biblią przy biurku.

Ogólnie miewam dziwny układ rzeczy. To co było, blaknie pod naporem mijających dni. To co jest "teraz", nie wydaje się być tak atrakcyjne, jak to co mogło by być. Natomiast to, co mogło by być nie wiedzieć czemu, mimo iż nie zaistniało i tak rozłazi się niezauważalnie między palcami ginąc w rzece pustych założeń i znaczeń.

9 komentarzy:

 1. nie wiem czemu ale mam podobnie jak ty..

  OdpowiedzUsuń
 2. I daje sobie głowę urwać, że nie jesteśmy sami w tych podobieństwach...

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe co powiedzialaby na to pani Bozenka ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie sprzedałaby mi tę drożdżówkę i kazała pozdrowić mamę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Strzał w 10 Tomek. Spotęgowana do tego stopnia, że chciałbym zaniknąć w tym co przeżyłem, jednocześnie móc nie uczestniczyć w tym, co będzie dane mi przeżyć. Złudna wizja, ale uwielbiam się rozczulać. To inspirujące zajęcie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Drożdżówka z serem brzmi bardzo znajomo. Lubiłam ciepłe, chrupiące. Wtedy rarytas, dzisiaj gumowe ciasto z kleksem twarogu...
  Dobrze mieć za czym tęsknić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Intensywne wspomnienia... jak pachną drożdżówkami, to trudna wiosna przed Tobą. A ja siebie oszukuję i staram się nie przywoływać zapachów, bo wtedy kaplica ze mną. Pozdrawiam niedzielnie

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziwnym trafem wypowiedziałeś, mój nastrój dzisiejszego dnia ... a mnie się marzy rozmowa z Tobą na zielonej trawie taka nie wymuszona gdzie treści wypływają mimo chodem, a oboje wiemy jak ważne są dla Nas.
  Oczywiście nie jest to list miłosny w potocznym tego słowa znaczeniu.
  k.

  OdpowiedzUsuń