piątek, 3 lutego 2017

Banał całoroczny...

Dział banałów traci powoli swój sens. Oglądając informację, dziennik telewizyjny, czytając prasę dochodzę do wniosku, że wszystko to czego jesteśmy świadkami to jeden wielki banał. Dożyliśmy czasów, które zmieniły ten kraj w jakąś abstrakcyjną quasi autorytarną groteskę i farsę. W rolach głównych występują hordy ultraprawicowych twarzowców starających się za wszelką cenę wcisnąć nam jakiś średniowieczny kit, który zamieni nasze synapsy w różaniec, dzięki czemu będziemy pierdzieć w rytm ich populistyczno-propagandowych postulatów i dekretów.
Nie ma więc dalszego sensu w wyszukiwaniu różnej maści głupich anegdot, gdyż jest ich całe mnóstwo każdego dnia. Na zakończenie działu tylko jedna z ostatnich:

Wywodzący się z PiS prezesi giełdowej spółki Energa oddali firmę pod opiekę Opatrzności Bożej. Uroczystość miała miejsce w kościele Opatrzności Bożej na gdańskiej Zaspie. Świątynia została oświetlona w barwach Grupy Energa, przed wejściem ustawiono flagi koncernu, a w okolicy ołtarza, m.in. wokół figury Matki Boskiej, znalazły się stojaki z logo firmy. Treść aktu odczytał p.o. prezesa Energi i były poseł PiS Jacek Kościelniak: "Bogurodzico Dziewico, Bogiem Sławiona Matko, dzisiaj przed tobą staje wspólnota pracowników Grupy Energa". Z kolei wiceprezes firmy (działacz PiS) wyraził nadzieję, że na drodze spółki nie zabraknie "tego boskiego bożego prądu, tego bożego światła" oraz, że firma będzie "chroniona bożą pomocą, pomocą wszystkich świętych".


     PS: Niech E N E R G I A będzie z wami po wsze czasy. AMEN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz