piątek, 9 maja 2014

I nastała tylko wolność...

Bez ustawy usunięcie symboli komunistycznych będzie zależeć od dobrej woli lokalnych władz. Wójt gminy Białowieża Waldemar Litwinowicz w rozmowie z „Rz” zapowiedział, że w ciągu roku doprowadzi do zmiany napisu na pomniku „Bohaterom walki o wolność i socjalizm”.
 

– Najwyższy czas już to zmienić. Pomnik stoi na terenie parafii prawosławnej, ale rozmawiałem już na ten temat z księdzem proboszczem i jest wola współpracy. Dołożę starań, by za rok tego napisu nie było – deklaruje wójt Litwinowicz.

Po długim czasie najwyraźniej wójt dopiął swego. Napis zniknął w tym miesiącu wraz fragmentem dolnej części inskrypcji Społeczeństwo Hajnowszczyzny w XV-lecie P.R.L. Czyn ten jednak nie spowodował jakiś spektakularnych ataków radości lub szału u okolicznych mieszkańców wioski, bo życie jak toczyło się spokojnie i leniwie tak toczy się nadal. I zapewne obecność obelisku jak i jego całkowita likwidacja niewiele by zmieniła w funkcjonowaniu tego fantastycznie pięknego, zielonego zakątka świata. Teraz tylko przydałoby się wywalczyć niewielkim nakładem finansowym wyśrodkowanie dolnego fragmentu, gdyż na pierwszy rzut oka za bardzo odbija w lewo. A to źle się kojarzy w naszym prawowitym kraju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz